Medarbetare

Medarbetare avdelningsvis

A-Ö (Sortering förnamn)

A

Anders Bohman
SBA-tekniker Stockholm, Ambulerande

Telefonnr. 070-597 50 18
E-post anders.bohman@haldotesch.se

Anders Dahlin
SBA-tekniker Västra Götalands län, Göteborg
Telefonnr. 070-675 16 65
E-post anders.dahlin@haldotesch.se

​Anders Grandelius
Affärsområdesansvarig Brandgasventilation/utbildare
Telefonnr.  073-852 17 27
E-post anders.grandelius@haldotesch.se

Anders Petrelius
Lager

Telefonnr. 070-576 96 82
E-post anders.petrelius@haldotesch.se

Anders Östberg
Kundansvarig Värmland
Telefonnr. 073-852 18 65
E-post anders.ostberg@haldotesch.se

Andreas Pettersson
Tekniker Ansulex och släckanläggning

andreas.pettersson@haldotesch.se

B

​​Bo-Stefan Carlzon
Kundansvarig Rikstäckande/Region väst, syd

Telefonnr. 070-542 78 14
E-post bo-stefan@haldotesch.se

C

Camilla Strandfeldt
Servicekoordinator
Telefonnr. 076-893 79 50
E-post camilla@haldotesch.se

Christer Norberg
SBA-tekniker Skåne
Telefonnr. 070-992 72 02
E-post christer.norberg@haldotesch.se

Christian Järvinen
Tekniker släckanläggningar
Telefonnr. 070-375 70 25
E-post christian.jarvinen@haldotesch.se

Conny Lindquist
SBA-tekniker Stockholm
Telefonnr. 073-338 00 58
E-post conny.lindquist@haldotesch.se

D

Daniel Forsström
Tekniker Ansulex och släckanläggning

070-812 30 85
daniel.forsstrom@haldotesch.se

Daniel Hägglund
Konsumentsäljare Vännäsby
Telefonnr. 070-216 42 59

Daniel Karlsson
Lager
Telefonnr. 070-602 54 37
E-post daniel@haldotesch.se

Dennis Norberg Endom 
Tekniker Ansulex och släckanläggning

dennis.norberg.endom@haldotesch.se

 

E

​Eleonor Nilsson
Marknadskommunikatör, Utbildningskoordinator, VD-assistent
Telefonnr. 070-149 45 22
E-post eleonor@haldotesch.se

Erik Ljungberg
SBA-tekniker Stockholm
Telefonnr. 070-835 29 24
E-post erik.ljungberg@haldotesch.se

G

Glenn Niklasson
SBA-tekniker Västra Götaland, Buss-sprinkler
Telefonnr. 073-072 52 60
E-post glenn.niklasson@haldotesch.se

Göran Stålhem
SBA-tekniker Stockholm
Telefonnr. 070-835 37 48
E-post goran.stalhem@haldotesch.se

 

H

Hans Lundqvist
Försäljningschef/Key account manager
Telefonnr. 070-327 70 57
E-post hans.lundqvist@haldotesch.se

Håkan Holmberg
Utbildare
Telefonnr. 070-651 85 69
E-post hakan@haldotesch.se

 

I

Isak Hansson
Konsumentsäljare Sveg
Telefonnr. 072-318 94 89

 

J

Jan Hellsten
SBA-tekniker Södermanlands län

Telefonnr. 073-078 04 77
E-post jan.hellsten@haldotesch.se

Jan Sandin
SBA-tekniker Västra Götalands län
Telefonnr. 073-078 07 43
E-post jan.sandin@haldotesch.se

Jim Dahlqvist
SBA-tekniker Norrlands län
Telefonnr. 070-237 54 06
E-Post jim.dahlqvist@haldotesch.se

Joakim Sjögren
SBA-tekniker Stockholm
Telefonnr. 073-078 07 40
E-post joakim.sjogren@haldotesch.se

Jonas Fredriksson
Servicekoordinator
Telefonnr. 070-678 67 66
E-post jonas.fredriksson@haldotesch.se

 

K

Kai Mankesjö
SBA-tekniker Stockholm
Telefonnr. 070-321 39 88
E-post kai.mankesjo@haldotesch.se

Kay Dufström
SBA-tekniker Värmlands län

Telefonnr. 070-688 51 68
E-Post kay.dufstrom@haldotesch.se

Kenneth Nygren
SBA-tekniker Gotlands län

Telefonnr. 070-393 29 63
E-Post kenneth.nygren@haldotesch.se

Kent Pettersson
Konsumentsäljare Kalmar
Telefonnr. 073-825 88 55

Kjell Carlsson
Chef Konsument- och Småföretagsavdelningen
Telefonnr. 070-364 79 91
E-post kjell@haldotesch.se

Kjell Torstensson
Konsumentsäljare Trollhättan
Telefonnr. 070-283 76 11

 

 

L

Lennarth Sundberg
Key account manager/Utbildare
Telefonnr. 073-852 18 32
E-post lennarth.sundberg@haldotesch.se

Linus Norman 
Teknik Ansulex och släckanläggning

072-53 18 07
linus.norman@haldotesch.se

 

 

M

Maritha Källbom
Ekonomiassistent
Telefonnr. 070-375 70 35
E-post maritha.kallbom@haldotesch.se

Martin Persson
Kundansvarig Region väst/syd, utbildare
Telefonnr. 070-602 54 36
E-post martin.persson@haldotesch.se

​Mats Fredriksson
Tekniker släckanläggningar
Telefonnr. 070-201 95 19
E-post mats.fredriksson@haldotesch.se

Michael Wikström
Konsumentsäljare Krylbo
Telefonnr. 070-550 37 60

Mikael Wernekrans
SBA-tekniker Västernorrlands län

Telefonnr. 070-559 22 18
E-Post mikael.wernerkrans@haldotesch.se

 

 

P

Pierre Kembel
Kundansvarig Brandlarm
Telefonnr.  070-856 24 92
E-post pierre@haldotesch.se

P.O. Swedérus
VD
Telefonnr. 070-593 29 60
E-post p.o@haldotesch.se

Pär Hedlund
Ekonomiansvarig
Telefonnr. 070-441 41 42
E-post ekonomi@haldotesch.se

 

 

 

R

Raymond Vilmar
Kundansvarig Stockholm, BRF-ansvarig, SBA-utbildare
Telefonnr. 076-879 08 95
E-post raymond.vilmar@haldotesch.se

Robert Andersson
Försäljning/projektering Brand- och utrymningslarm
Telefonnr. 072-013 18 04
E-post robert.andersson@haldotesch.se

Robert Mattsson
Service Manager

Telefonnr. 070-794 36 33
E-post robert.mattsson@haldotesch.se

Robert Warnesjö
SBA-tekniker Västra Götalands län
Telefonnr. 073-757 68 63
E-post robert.warnesjo@haldotesch.se

S

Stefan Fredriksson
Konsumentsäljare Karlstad
Telefonnr. 070-287 82 17

Stefan Lövgren
Chef SBA-tekniker, brandlarm och släcksystem

Telefonnr. 070-544 03 05
E-post stefan@haldotesch.se

Stefan Svensson
Konsumentsäljare Västervik
Telefonnr. 070-515 29 91

T

Thomas Karlsson
SBA-tekniker Jönköpings-/Östergötlands län

Telefonnr. 070-690 66 07
E-post thomas.karlsson@haldotesch.se

Thomas R Karlsson
SBA-tekniker Kronoberg/Kalmars län

Telefonnr. 070-677 31 13
E-post thomas.r.karlsson@haldotesch.se

Thomas Moberg
SBA-tekniker Stockholm

Telefonnr. 070-825 83 52
E-post thomas.moberg@haldotesch.se

Thomas Öberg
Chef Brandlarm och Ansulex och släckanläggning

072-853 18 06
thomas.oberg@haldotesch.se

Tobias Johansson
SBA-tekniker Stockholm
Telefonnr. 073-338 06 81
E-post tobias.johansson@haldotesch.se

Tommy Hedberg
SBA-tekniker Gävleborgs län, Dalarna och Hälsingland

Telefonnr. 072-221 43 90
E-post tommy.hedberg@haldotesch.se

Ö

Örjan Olofsson
Kundansvarig Norrland/Utbildare
Telefonnr. 070-572 28 25
E-post orjan.olofsson@haldotesch.se