Medarbetare

Medarbetare avdelningsvis

A-Ö (Sortering förnamn)

A

Alex Touray
SBA-tekniker Norrlands län
Telefonnr. 076-116 39 53
E-post alex.touray@haldotesch.se

Anders Dahlin
SBA-tekniker Västra Götalands län, Göteborg
Telefonnr. 070-675 16 65
E-post anders.dahlin@haldotesch.se

​Anders Grandelius
Affärsområdesansvarig Brandgasventilation/utbildare
Telefonnr.  073-852 17 27
E-post anders.grandelius@haldotesch.se

Anders Petrelius
Lager

Telefonnr. 070-576 96 82
E-post anders.petrelius@haldotesch.se

Anders Östberg
Kundansvarig Värmland
Telefonnr. 073-852 18 65
E-post anders.ostberg@haldotesch.se

C

Camilla Strandfeldt
Servicekoordinator
Telefonnr. 076-893 79 50
E-post camilla@haldotesch.se

Catrin Dannerbauer
Fakturering & utbildningskoordinator

Telefonnr. 070-375 70 35
E-post catrin.dannerbauer@haldotesch.se

Cecilia Gustafsson
Fakturering

Telefonnr. 070-544 03 05
E-post cecilia.gustafsson@haldotesch.se

Christer Norberg
SBA-tekniker Skåne
Telefonnr. 070-992 72 02
E-post christer.norberg@haldotesch.se

Christian Järvinen
Tekniker släckanläggningar
Telefonnr. 070-375 70 25
E-post christian.jarvinen@haldotesch.se

Conny Lindquist
SBA-tekniker Stockholm
Telefonnr. 073-338 00 58
E-post conny.lindquist@haldotesch.se

D

Daniel Hägglund
Konsumentsäljare Vännäsby
Telefonnr. 070-216 42 59

Daniel Karlsson
SBA-tekniker Stockholm, rökluckor
Telefonnr. 070-602 54 37
E-post daniel@haldotesch.se

E

​Eleonor Nilsson – Föräldraledig
Marknadskommunikatör, Utbildningskoordinator, VD-assistent
Telefonnr. 070-149 45 22
E-post eleonor@haldotesch.se

Elias Andersson
SBA-tekniker Västerbottens län

Telefonnr: 076-105 57 44
elias.andersson@haldotesch.se

Erik Ljungberg
SBA-tekniker Stockholm
Telefonnr. 070-835 29 24
E-post erik.ljungberg@haldotesch.se

F

Fredrik Herrlander
Konsumentsäljare Olofstorp

070-654 56 70

G

Göran Stålhem
SBA-tekniker Stockholm
Telefonnr. 070-835 37 48
E-post goran.stalhem@haldotesch.se

H

Hans Lundqvist
Försäljningschef/Key account manager
Telefonnr. 070-327 70 57
E-post hans.lundqvist@haldotesch.se

Håkan Holmberg
Brandskyddskonsult och utbildningsansvarig
Telefonnr. 070-651 85 69
E-post hakan@haldotesch.se

I

Isak Hansson
Konsumentsäljare Sveg
Telefonnr. 072-318 94 89

J

Jan Hellsten
SBA-tekniker Södermanlands län

Telefonnr. 073-078 04 77
E-post jan.hellsten@haldotesch.se

Jim Dahlqvist
SBA-tekniker Småland
Telefonnr. 070-237 54 06
E-Post jim.dahlqvist@haldotesch.se

Joakim Sjögren
SBA-tekniker Stockholm
Telefonnr. 073-078 07 40
E-post joakim.sjogren@haldotesch.se

K

Kai Mankesjö
SBA-tekniker Stockholm
Telefonnr. 070-321 39 88
E-post kai.mankesjo@haldotesch.se

Kay Dufström
SBA-tekniker Värmlands län

Telefonnr. 070-688 51 68
E-Post kay.dufstrom@haldotesch.se

Kenneth Nygren
SBA-tekniker Gotlands län

Telefonnr. 070-393 29 63
E-Post kenneth.nygren@haldotesch.se

Kent Pettersson
Konsumentsäljare Kalmar
Telefonnr. 073-825 88 55

Kjell Carlsson
Chef Konsument- och Småföretagsavdelningen
Telefonnr. 070-364 79 91
E-post kjell@haldotesch.se

L

Lennarth Sundberg
Key account manager/Utbildare
Telefonnr. 073-852 18 32
E-post lennarth.sundberg@haldotesch.se

Linus Norman 
Teknik Ansulex och släckanläggning

Telefonnr. 072-853 18 07
E-post linus.norman@protegi.se

M

Martin Persson
Kundansvarig Region väst/syd, utbildare
Telefonnr. 070-602 54 36

E-post martin.persson@haldotesch.se

​Mats Fredriksson
Tekniker släckanläggningar
Telefonnr. 070-201 95 19
E-post mats.fredriksson@haldotesch.se

Michael Wikström
Konsumentsäljare Krylbo
Telefonnr. 070-550 37 60

Mikael Wernekrans
SBA-tekniker Västernorrlands län

Telefonnr. 070-559 22 18
E-Post mikael.wernekrans@haldotesch.se

P

Pierre Kembel
Behörig ingenjör brandlarm
Telefonnr.  070-856 24 92
E-post pierre.kembel@protegi.se

P.O. Swedérus
VD
Telefonnr. 070-593 29 60
E-post p.o@haldotesch.se

Pär Hedlund
Ekonomiansvarig
Telefonnr. 070-441 41 42
E-post ekonomi@haldotesch.se

R

Raymond Vilmar
Kundansvarig Stockholm, BRF-ansvarig, SBA-utbildare
Telefonnr. 076-879 08 95
E-post raymond.vilmar@haldotesch.se

Reine Stadin
SBA-tekniker Västernorrlands län

Telefonnr. 070-258 85 42
E-post reine.stadin@haldotesch.se

Robert Andersson
Försäljning/projektering Brand- och utrymningslarm
Telefonnr. 072-013 18 04
E-post robert.andersson@protegi.se

Robert Mattsson
Service Manager

Telefonnr. 070-794 36 33
E-post robert.mattsson@haldotesch.se

Robert Warnesjö
SBA-tekniker Västra Götalands län
Telefonnr. 073-757 68 63
E-post robert.warnesjo@haldotesch.se

S

Stefan Fredriksson
Konsumentsäljare Karlstad
Telefonnr. 070-287 82 17

Stefan Svensson
Konsumentsäljare Västervik
Telefonnr. 070-515 29 91

T

Thomas Moberg
SBA-tekniker Stockholm

Telefonnr. 070-825 83 52
E-post thomas.moberg@haldotesch.se

Thomas Öberg
Försäljning / VD Protegi AB
Telefonnr. 072-853 18 06
E-post thomas.oberg@protegi.se

Tobias Johansson
SBA-tekniker Stockholm
Telefonnr. 073-338 06 81
E-post tobias.johansson@haldotesch.se

Tommy Hedberg
SBA-tekniker Gävleborgs län, Dalarna och Hälsingland

Telefonnr. 072-221 43 90
E-post tommy.hedberg@haldotesch.se

W

Wioleta Marciniak
Ekonomiassistent, fakturering
Telefonnr. 076-589 89 68
E-post wioleta.marciniak@haldotesch.se

Ö

Örjan Olofsson
Kundansvarig Norrland/Utbildare
Telefonnr. 070-572 28 25
E-post orjan.olofsson@haldotesch.se